Obavijest učenicima i roditeljima

Dragi učenici, poštovani roditelji,
sretni smo i zadovoljni što novu školsku godinu 2021./2022. započinjemo radom u školi. Zajedno ćemo se družiti, igrati, učiti i raditi u našim učionicama, školskom dvorištu i školskim hodnicima. Kako bismo izbjegli nove zaraze Corona virusom, pridržavat ćemo se epidemioloških mjera.

ULAZ U ŠKOLU s maskama i dezinficiranje ruku
Učenici 1., 2. i 4. razreda ulaze u školu iz dvorišta u 7 i 45 u pratnji svojih učitelja.
Učenici 3. razreda ulaze u školu iz dvorišta na ulaz školske sportske dvorane u 7 i 45 u pratnji svojih učitelja.
Učenici od 5. do 8. razreda ulaze na glavni ulaz iz Školske ulice u 7 i 50 kada ih pusti dežurni učitelj ili dežurna spremačica.

NA NASTAVI
Nastava će se održati po redovitom rasporedu sati. Ove ćemo godine održavati kabinetsku nastavu, što znači da ćete se morati brzo preseliti u drugu učionicu – kabinet, noseći hodnikom maske. Sjedit ćete u svim učionici uvijek na istom mjestu.
U učionici nećete nositi maske jer ćemo osigurati dovoljan razmak.
I dalje ćemo primjenjivati epidemiološke mjere: u torbi ćemo imati maske, dezinfekcijsko sredstvo za ruke, papirnate maramice, paketić vlažnih maramica, svoje boce s vodom, plastičnu kutiju za užinu.

UŽINA
Učenici od 1. do 4. sata užinaju 2. sat u svojim učionicama uz pridržavanje higijenskih mjera i obvezno pranje ruku.
Učenici od 5. do 8. razreda užinaju nakon 3. sata u svojim učionicama uz pridržavanje higijenskih mjera i obvezno pranje ruku.
Potrebno je u kutiju za užinu staviti voće ili dodatnu užinu kako biste mogli izdržati cijeli nastavni dan i nesmetano obavljati svoje školske obveze.

ZA RODITELJE
Bez obzira na uzrast učenika potrebno je provjeriti ima li dijete sve osnovne potrepštine za održavanje epidemioloških mjera.
Vrlo je važno dati djetetu prvi obrok kod kuće – doručak, kako bi lakše moglo dočekati užinu u školi.
Kako učenici ponekad imaju 6 školskih sati i više, potrebno mu je u torbu staviti dodatnu užinu ili voće jer učenik za vrijeme nastave ne smije napuštati školu kako bi kupio užinu.
Molimo sve roditelje da ne ulaze u prostore škole, već da dijete doprate do ulaznih vrata.
Ako učenik nešto zaboravi te mu dodatno donosite, predajte dežurnoj spremačici s naznakom kome dostaviti.
Pri dolasku na informacije potrebno je prethodno obavijestiti učitelja/učiteljicu i pridržavati se epidemioloških mjera.
Ako imate vi ili ste primijetili kod djeteta simptome prehlade, kašlja, povišene temperature, crijevne viroze i slično, ostavite dijete kod kuće, konzultirajte se s liječnikom i obavijestite razrednika.

Budimo odgovorni, čuvajmo svoje i tuđe zdravlje.

Veselimo se zajedničkom radu i druženju.

objavio: Administrator   datum: 31. 8. 2021.