NO stress/ KEIN Stress: English/ Deutsch & Mindfulness

(Ne)obični sati engleskog i njemačkog jezika: opušteno i bez stresa u novu školsku godinu! 😊

Što se događa u mojoj glavi?
Kamo lutaju moje misli i kako to utječe na raspoloženje?
(Kako se nositi s vrtlozima misli, osjećaja i sa stresom?)
Kako biti ovdje i sada, opušten i sretan?

Učenici šestih i osmih razreda i učiteljica Stanislava Kuharski potražili su odgovore na (ne)običnim satima engleskog i njemačkog jezika.
Mindfulness vježbama usredotočenosti obratili su pozornost na dah i disanje, probudili su sva svoja osjetila, opustili se i uživali u trenutku. Razvijali su koncentraciju i kreativnost, a sve su se aktivnosti odvijale na engleskom i/ili njemačkom jeziku.
Uz poneko čuđenje (neki su se "njemački smijali", neki su "engleski disali", a neki su po prvi puta hodali bosonogi po travi) učenici su stekli nova znanja, vještine, iskustva i pri tome se dobro zabavili.
Ovom smo prilikom obilježili Europski dan jezika, provodili aktivnosti aktualnog Erasmus+ KA1 projekta „Nova dimenzija obrazovanja za bolju Europu“, te najavili novi Erasmus+ KA1 projekt „Laboratorij mentalnog zdravlja“ koji započinje u listopadu ove školske godine.

Dojmove učenika i fotogaleriju možete pogledati pod opširnije.

Učenički dojmovi:

„Bilo je zanimljivo, novo i neobično. Naučili smo se smiriti i opustiti na neki novi način. I naučili smo pomoću riječi (glagola) osjetiti život oko nas.“
                                                                                                       Petra

„Stvorili smo nova iskustva i naučili se opuštati, bilo je jako zanimljivo. Da nismo ovo radili nikada ne bih shvatila da je bosonogo hodanje po travi jako opuštajuće. Iako smo ponavljali glagole dobili smo vrijeme samo za sebe.“

Tina

„Očekivao sam normalan sat. Iako smo govorili na engleskom i povezivali ga s njemačkim sve je bilo potpuno drugačije, opuštajuće. Uživao sam.“

Nikša

„Bilo je zanimljivo i opuštajuće hodati bos po travi i promatrati što se događa oko mene. Neke stvari nikad prije nisam čula, vidjela, osjetila. Jako mi se svidjelo.“

Nives

Fotogaleriju pogledajte na poveznici.

objavio: Administrator   datum: 21. 9. 2021.