Europski dan jezika 26.9.2021.

U osnovnoj školi Franje Krežme u Osijeku su njemački i engleski jezik ravnopravni od 1. do 8. razreda zahvaljujući izvrsnoj suradnji roditelja, učitelja i stručne službe.

Kao i svake godine i učenici OŠ Franje Krežme uključili su se u proslavu Europskog dana jezika 26. rujna. Ove godine je to jubilarna 20. obljetnica EDJ, a istu smo obilježili izvan učionica. Naši video uradci biti će predstavljeni 30. rujna online na državnoj razini u organizaciji OŠ Antuna Kanižlića u Požegi.

Opis svih aktivnosti možete pogledati pod opširnije, a video uradak možete pogledati na poveznici, koji je obradila učiteljica Ivana Zakanji.

8.a - Sehenswürdigkeiten: Stadtführung
učiteljica M. Barišić

8. i 6. razredi – NO stress/ KEIN Stress:
Deutsch/English & Mindfulness
učiteljica S. Kuharski

5.b – Smoothie & Inspiring Healthy Lifestyles:
Zutaten auf Deutsch/Ingredients in English
učiteljica K. Rumora

6.b – Wir singen: Ode an die Schule
4.b – Wir spielen: Memory
2.a – Wir spielen: Hüpf mit mir
učiteljica D. Hajduković

8.a – Sehenswürdigkeiten: Stadtführung (učiteljica M. Barišić)

Zamišljenu skupinu gostiju s njemačkog govornog područja poveli smo u kratku šetnju (po kiši) u našem najbližem okruženju i pokazali najvažnije znamenitosti.

8.a/b i 6.a/b - NO stress/ KEIN Stress: Deutsch/ English & Mindfulness (učiteljica S. Kuharski)

Kako bez stresa započeti novu školsku godinu?

Učenici šestih i osmih razreda i učiteljica Stanislava Kuharski potražili su odgovore na (ne)običnim satima engleskog i njemačkog jezika.

Mindfulness vježbama usredotočenosti obratili su pozornost na dah i disanje, probudili su sva svoja osjetila, opustili se i uživali u trenutku. Razvijali su koncentraciju i kreativnost, a sve su se aktivnosti odvijale na engleskom i/ili njemačkom jeziku.

5.b - Smoothie & Inspiring Healthy Lifestyles: Zutaten auf Deutsch /Ingredients in English (učiteljica K. Rumora)

Usvajanje zdravih navika

Tko?
5.b - 18 učenika OŠ Franje Krežme, Osijek i učiteljica engleskog i njemačkog j. Ksenija Rumora

Što?
1) Interaktivna igra: jezici kojima se govori u Europi
2) Smoothie & Inspiring Healthy Lifestyles: Započnimo zdravo dan spravljanjem brzog, a zdravog obroka
3) Imenovanje sastojaka za Smoothie na engleskom i njemačkom jeziku

Kako?
Skupni rad, rad u paru i individualan rad
Usmeno i u pisanom obliku te crtežom

Kada?
15.09.2021.

Gdje?
Zdenac u parku na osječkoj Promenadi

Wir spielen: Hüpf mit mir (učiteljica D. Hajduković)

U našoj su školi igra, pjesma i ples neizbježne sastavnice usvajanja stranoga jezika. Učenici 2.a razreda su na satu Njemačkog jezika uvijek raspjevani i rasplesani, a jedna od omiljenih pjesmica im je “Hüpf mit mir“. S učiteljicom Dunjom Hajduković osmislili su koreografiju uz pjesmicu i ocrtali školicu na školskome dvorištu, koju su osim njih skakala i djeca drugih razreda.

Wir singen: Ode an die Schule (učiteljica D. Hajduković)

Učenici 6.b razreda su s učiteljicom Dunjom Hajduković Europski dan jezika obilježili pjesmom “Ode an die Schule”, preradom svima nam poznate himne Europske unije - “Ode an die Freude”. Prerada govori o tome kako je svaki dan u školi predivan dan - dan za igru, pjesmu, kreativnost, čitanje i druge omiljene aktivnosti.

Wir spielen:  Memory (učiteljica D. Hajduković)

Učenici 4.b razreda na satu Njemačkog jezika najviše vole igrati Igru "Memory". Iskoristili su predivan i sunčan dan u Osijeku te s učiteljicom Dunjom Hajduković otišli do obližnjeg secesijskog zdenca, jednog od najljepših i najprepoznatljivijih simbola.

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2021.