Zimska škola fizike

Ove subote (3. veljače) održana je 20. po redu Zimska škola fizike za učenike osnovnih škola. Zimska škola počela je svečanim otvaranjem i projekcijom kratkog videa koji nas je podsjetio na prethodnih deset godina održavanja i pobudio brojne uspomene.

Omiljeni meteorolog Zoran Vakula održao je predavanje “Vrijeme i klima”, na kojemu nas je upozorio na klimatske promjene i našu ulogu u njima.

Preko 70 učenika sudjelovalo je na četiri radionice čija je zajednička tema bila struktura tvari. Tako su učenici sedmih razreda kroz brojne pokuse istraživali strukturu tvari na radionicama “Gustoća tvari” i “Stanja tvari”, dok su učenici osmih razreda proučavali različite oblike energija tvari na radionicama “Otkrijmo skriveno” i “Pretvorba energija i promjene temperature”. Osim toga, održan je i sajam projekata iz fizike, na kojemu su nastavnici osnovnih škola predstavili projekte koje su vrijedno provodili sa svojim učenicima.

Naša škola imala je predstavnike, Anju Matek i Tonija Vujičića koji su aktivno sudjelovali u radu.

„Meni je za 20. Zimsku školu bilo odlično! Bilo je jako poučno i korisno. Naučila sam i ponovila dosta toga, upoznala nove prijatelje, a posebno sam bila zadovoljna predavanjem meteorologa Zorana Vakule.“

Anja Matek

„Na ovom događanju sam se jako zabavio i naučio dosta novih sadržaja. Osim zabave, upoznao sam nove učenike s kojim se planiram družiti u budućnosti. Za sve koje zanima ovo područje, preporučio bih odlazak jer sigurno neće požaliti!“
                                                                                      Toni Vujičić

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2024.