Državno natjecanje zborova - osvojili zlatnu plaketu

Uspješnim nastupom na smotri zborova u Belišću pod vodstvom profesorice Nives Boras i uz klavirsku pratnju  Janje Puljić prof., zbor mlađeg uzrasta treći puta je osigurao odlazak na državno natjecanje zborova u Varaždinu.  56. glazbene  svečanosti  hrvatske mladeži državno je  natjecanje pjevačkih zborova osnovnih i srednjih škola te kulturno-umjetničkh društava. Svake godine natjecanje se održava u svibnju,a ove će biti 15. I 16.

Pjevački zbor mlađeg uzrasta naše škole iz Varaždina se vratio po drugi put sa zlatnom plaketom i prvim mjestom sa osvojenih  96,00 bodova. U A kategoriji se natjecalo 14 zborova osnovnih škola iz cijele Hrvatske, pjevači su morali biti 2001.godište i mlađi. Uz klavirsku pratnju prof. Ivane Erjavac i dirigentsko  vodstvo prof. Nives Boras zbor je izveo četiri skladbe: Gle ide jež (kanon,) Čića miča, Moja baka (zadana skladba  ) i Kauboj mjesec. Zlatni glasovi koji su potvrdili prošlogodišnji uspjeh i popeli se na prvo mjesto su: Nika Važić , Lara Brdarić, Lucia Čajo, Magdalena Kušen, Nora Karač, Iva Budžaki, Laura Grgić, Matea Perković, Matilda Ljajić, De Shan Yao, Leonarda Bogdan, Ana Karavidović, Ana Štimac, Nin Farkaš, Robert Gajić, Helena Kulenović, Ana Čalo, Rebeka Czersky Hafner, Tara Kovačević, Leonarda Lozančić, Ana Martina Vračić, Andrej Tomanović, Barbara Pisačić, Dorja Drenjančević, Irma Sekelez, Katarina Ljubić, Lota Matijević, Petra Markušev, Ota Horonitz, Petra Mamić, Karla Oberkirš, Ana Lena Cvitanušić, Iva Dujmić, Nadja Orkić. Kako im je bilo pogledajte u galeriji slika.

Čestitamo našem zboru!

objavio: Ivana Zakanji   datum: 8. 5. 2013.