Lea Arambašić - najbolji tekst na engleskom jeziku

Lea Arambašić, učenica 7. b, jedna je od pet pobjednica međunarodnog natjecanja u kreativnom pisanju, koje organizira britanska izdavačka kuća Cambridge University Press.

Oduševljena uspjehom, Lea kaže da je zadatak bio pročitati knjigu na engleskom jeziku te napisati njen drugačiji, izmijenjeni završetak.

Njezina mentorica Ksenija Rumora, profesorica engleskog i njemačkog jezika i voditeljica dodatne nastave engleskog jezika  kaže da učenici sedmih i osmih razreda te škole već jedanaestu godinu zaredom sudjeluju u natjecanju Cambridge University Pressa.

- Učenici samostalno čitaju dogovorene odlomke iz knjige, nakon čega se sastajemo na satu dodatne nastave engleskog jezika te zajedno radimo različite zadatke s analizom pročitanih odlomaka. Na samom kraju treba biti kreativan te napisati samostalno drugačiji završetak pročitane knjige, no smisleno i stilski blisko originalu. Pri tome je nužno koristiti odgovarajuće gramatičke strukture koje odgovaraju razini pročitane knjige - objašnjava prof. Rumora.Ove godine odlučili su se za knjigu The New Zealand File autora Richarda Macandrewa. Motivacija i odaziv učenika bili su iznimno visoki, sudjelovalo je njih 21. Između svih poslanih radova, završetak knjige koji je napisala Lea Arambašić najviše je dojmio komisiju za odabir priča na čelu s urednikom Philipom Prowseom. Lea je tako postala jedna od pet pobjednika natjecanja, te je osvojila vrijedne nagrade, gramatiku u izdanju Cambridge University Pressa i vodič kroz London.

objavio: Ivana Zakanji   datum: 11. 7. 2013.