Naši učenici sudjelovali u programu Edukacijska jutra s Brankom Lustigom

Učenici osmih razreda pogledali su film Nadarena djeca i poslušali predavanje Branka Lustiga u sklopu programa Edukacijska jutra koji organizira Zagrebački festival tolerancije – Festival židovskog filma.

U petak, 15. Studenog 2013. godine u kinu Urania petnaest učenika 8. a i b razreda u pratnji učiteljica Melite Barišić i Kristine Bekavac sudjelovalo je u programu Edukacijska jutra koji organizira Zagrebački festival tolerancije – Festival židovskog filma. Program je namijenjen učenicima sedmih i osmih razreda osnovnih škola, a cilj mu je promicanje tolerancije i razumijevanja među mladima u današnjem društvu jer su upravo mladi ti koji se često susreću s diskriminacijom i socijalnom nepravdom.

Program je započeo projekcijom filma Nadarena djeca koji govori o troje iznimno nadarenih mladih glazbenika. Larissa, Abrascha i Hanna 1941. žive u ukrajinskoj Poltavi, a osim ljubavi prema glazbi veže ih i iskreno prijateljstvo koje nakon njemačkog napada na Rusiju postaje teško održivo jer su Larissa i Abrascha Židovi, a Hanna Njemica.

Nakon projekcije filma Branko Lustig, holivudski producent židovskog podrijetla koji je rođen u Osijeku, održao je dirljivo predavanje o svojim iskustvima tijekom  Drugog svjetskog rata. Ono što se učenike posebno dojmilo je njegova sposobnost opraštanja unatoč svim strahotama koje je proživio. Svoje predavanje Branko Lustig završio je porukom o važnosti  tolerancije, međusobnog uvažavanja i prihvaćanja različitosti.

Nakon što su poslušali predavanje, učenici su Branku Lustigu postavljali pitanja na koja je on iscrpno odgovarao.

Na kraju susreta oskarovac se fotografirao s nama.

objavio: Kristina Bekavac Caray   datum: 15. 11. 2013.