Učitelji naše škole na međunarodnom projektnom sastanku u Grčkoj

U sklopu Erasmus+ KA229 projekta: Together-to get there učitelji OŠ Franje Krežme iz Osijeka sudjelovali su na 3. mobilnosti- međunarodnom projektnom sastanku u Arti, Grčka (22.- 25.11.2021.).

U ovom Erasmus+ projektu strateškog partnerstva šest zemalja (Finske, Grčke, Italije, Španjolske, Cipra i Hrvatske) glavni je cilj jačanje ekološke osviještenosti učenika kroz primjenu timskog načina poučavanja i pozitivne psihologije.

Nakon projektnih sastanaka u Hrvatskoj i Finskoj, te virtualnih aktivnosti u podužoj pauzi od zadnje mobilnosti, projekt se nastavio u Grčkoj, s temom ZRAK.
Pripreme za timsko poučavanje započele su komunikacijom na daljinu, kada du učitelji u timovima/parovima s učiteljima iz drugih zemalja sudionica projekta osmišljavali  sadržaje i dogovarali se o zajedničkom izvođenju nastave učenicima grčke škole. Tijekom boravka u 9th Primary school of Arta učitelji su predstavili svoje zemlje te s grčkim učenicima odradili niz aktivnosti vezanih za ekologiju i zrak, uz primjenu elemenata pozitivne psihologije.

Evaluacija održanih nastavnih sati naglasila je učeničko oduševljenje provedenim aktivnostima i načinom poučavanja.

Zadovoljni, sretni i ispunjeni učitelji projektnog tima naše škole ovim su međunarodnim sastankom bogatiji za neprocjenjiva nova iskustva i spoznaje, prijateljstva i suradnje, kao važnim dijelom osobnog rasta i profesionalnog usavršavanja.

Više o timskom poučavanju, nastavnim aktivnostima, dojmovima i boravku u Grčkoj možete pogledati u  videu.

Detaljno pisano izvješće možete pročitati na poveznici.

objavio: Administrator   datum: 9. 12. 2021.